Po śmiertelnym wypadku, poszukiwani świadkowie

0

Śmiertelny wypadek z udziałem pieszej w Rrzeszotarach gm. Świątniki Górne. Zginęła 59-letnia piesza. Poszukiwani świadkowie.

W piątek (23 października br.) około godziny 19:00 w Rzeszotarach, kierujący samochodem osobowym m-ki Seat Ibiza, na prostym odcinku drogi potrącił idącą poboczem lewej strony drogi 59-letnią kobietę. Piesza poniosła na tyle ciężkie obrażenia ciała, że pomimo podjętej reanimacji zmarła na miejscu.
Kierujący był trzeźwy. Jednak policjanci zatrzymali jego prawo jazdy do czasu wyjaśnienia sprawy. Okoliczności wypadku zostaną dokładnie zbadane w toku śledztwa prowadzonego przez Komendę Powiatową Policji w Krakowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieliczce.
W celu ustalenia przebiegu zdarzenia apelujemy o zgłaszanie się świadków opisanego wypadku drogowego do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, dzwoniąc pod nr tel. 47 83 57 640.
Panujące warunki atmosferyczne powodują, iż na drogach jest wciąż niebezpiecznie, nie tylko dla kierujących pojazdami, ale również dla pieszych. Apelujemy o ostrożność zarówno do kierujących, jak i pieszych. O tej porze roku zmrok zapada bardzo wcześnie, warunki na drogach są znacznie utrudnione. Noszenie odblasków może uratować życie. Wolniejsza jazda z kolei skraca drogę hamowania pojazdu i często daje więcej czasu na reakcję. Kierujący powinni teraz szczególną uwagę zwracać na pieszych, którzy w tym okresie są mniej widoczni, co może spowodować zwiększone ryzyko wystąpienia wypadków.