Policjanci z Małopolski zatrzymali zabójcę z Krośniewic

0

37-latek podejrzany o zabójstwo swojej konkubiny został zatrzymany na terenie Wieliczki w woj. małopolskim. Ciało 50-letniej kobiety zostało znalezione w miejscu jej zamieszkania na terenie Krośniewic. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

14 stycznia 2021 roku do dyżurnego kutnowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o znalezieniu zwłok w jednym z mieszkań na terenie Krośniewic. Pod wskazany adres skierowano policjantów, którzy ujawnili ciało kobiety. Zwłoki leżały na podłodze, na ciele denatki znajdowały się rany kłute i cięte. Czynności procesowe na miejscu prowadzili policjanci z Komisariatu w Krośniewicach wspólnie z mundurowymi z kutnowskiej komendy pod nadzorem Zastępcy Prokuratora Rejonowego w Łęczycy.
Szybka i sprawna analiza zgromadzonego w sprawie materiału pozwoliła na wytypowanie podejrzewanego. Był to konkubent denatki. Z ustaleń mundurowych wynikało, ze sprawca mógł przebywać na terenie województwa małopolskiego. Dyżurny kutnowskiej komendy natychmiast podjął współpracę ze wszystkimi jednostkami Policji oraz Straży Granicznej celem zatrzymania wytypowanego mężczyzny.

Płynny przepływ informacji i mobilizacja służb doprowadziła do zatrzymania 37-letniego mężczyzny na terenie Wieliczki przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Niepołomicach. Mężczyznę zatrzymano 15 stycznia na jednym z parkingów. Jak się okazało kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. W chwili zatrzymania miał ponad promil alkoholu w organizmie.
Zaangażowanie i pomoc policjantów z KPP w Wieliczce, którzy przeprowadzili z zatrzymanym niezbędne czynności procesowe sprawiła, że jeszcze tego samego dnia mężczyznę przekonwojowano do Kutna.
Podejrzany usłyszał tam zarzut zabójstwa oraz kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.
16 stycznia 2021 roku sąd na wniosek Prokuratora Rejonowego w Łęczycy zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt. Przestępstwo zabójstwa jest zagrożone karą dożywotniego pozbawienia wolności.