Powiat krakowski. Podsumowanie pracy policjantów z drogówki podczas długiego weekendu

0

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, w ubiegły świąteczny weekend (od 29 maja do 2 czerwca br.), dbając o bezpieczeństwo na drogach powiatu krakowskiego, ujawnili 232 naruszenia w ruchu drogowym i na 198 kierujących nałożyli mandaty karne. Trzech kierujących straciło też prawo jazdy.

Podczas wydłużonego, świątecznego weekendu, w okresie od 29 maja do 2 czerwca br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie skontrolowali  285 pojazdów, ujawniając przy tym 232 wykroczenia w ruchu drogowym. Za popełnione naruszenia na 198 kierujących mundurowi nałożyli mandaty karne, wobec 7 skierowali wnioski o ukaranie do sądu, a pozostałe osoby pouczyli. W trakcie kontroli policjanci zatrzymali też 3 prawa jazdy, z czego 2 kierującym za jazdę pod wpływem alkoholu, kolejnemu za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Z kolei podczas sprawdzania stanu technicznego w 19 kontrolowanych pojazdach, funkcjonariusze ujawnili nieprawidłowości, co skutkowało zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. Podczas działań policjanci ujawnili też kierującego z cofniętymi uprawnieniami do prowadzenia pojazdów, co jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności.

W tym czasie funkcjonariusze ruchu drogowego zabezpieczali i brali udział w licznych festynach organizowanych z okazji „Dnia Dziecka”, a także zostali wezwani na miejsce 12 zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie powiatu.