Śmiertelne potrącenie pieszego w Krakowie

0

65-letni mężczyzna, przechodząc przez jezdnię w miejscu niedozwolonym został potrącony przez samochód osobowy. Mimo prowadzonej reanimacji życia mężczyzny nie udało się uratować. Policjanci będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia.

07 listopada br. tuż po godzinie 22:00 dyżurny krakowskiej policji otrzymał zgłoszenie o potrąceniu mężczyzny na ul. Marii Konopnickiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy przybyli na miejsce wynikało, że do zdarzenia doszło, w momencie gdy mężczyzna przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. W tym czasie został on potrącony przez samochód osobowy marki Ford. Na miejscu pierwszej pomocy poszkodowanemu udzieliły osoby będące w pobliżu, następnie czynności reanimacyjne kontynuowane były przez wezwane na miejsce służby ratownicze. Niestety życia mężczyzny nie udało się uratować i pieszy zmarł w wyniku doznanych obrażeń. Funkcjonariusze przebadali kierującego Fordem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało był on trzeźwy. Na miejscu wypadku pracowali policjanci pod nadzorem prokuratury. Wykonane zostały między innymi oględziny z udziałem biegłego sądowego z zakresu Technicznej i Kryminalistycznej Rekonstrukcji Wypadków Drogowych. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo pod nadzorem prokuratury, które będzie miało na celu wyjaśnienie dokładnych okoliczności wypadku.
Policja apeluje o zachowanie ostrożności i przechodzenie przez jezdnię w wyznaczonych do tego miejscach. Jednocześnie warto pamiętać o swoim bezpieczeństwie i nosić elementy odblaskowe, które sprawiają, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są dla kierowców bardziej widoczni. Jest to ważne szczególnie po zmroku i w czasie niesprzyjającej aury.