Szczęśliwy finał nocnych poszukiwań

0

Szczęśliwie zakończyły się nocne poszukiwania 36-letniego mężczyzny z Nowego Targu. W akcji poszukiwawczej udział brali policjanci, ratownicy GOPR, strażacy PSP oraz OSP Kowaniec, oraz członkowie PGPR z Czarnego Dunajca. Nowotarżanin został odnaleziony przez policjantów na terenie Nowego Targu, a następnie przekazany pod opiekę specjalistów. Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w poszukiwaniach.

W czwartek tj. 6 czerwca br. wieczorem oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu otrzymał zgłoszenie od 36-letniego nowotarżanina, który chciał targnąć się na swoje życie. Mężczyzna miał znajdować się na terenie miejskiego pustostanu. Po ustaleniu szczegółowych informacji natychmiast podjęto działania poszukiwawcze. Jednak we wskazanym miejscu policjanci nie odnaleźli mężczyzny. Z uwagi na zagrożenie życia mężczyzny dla funkcjonariuszy Wydziału Prewencji oraz Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu ogłoszono alarm. Do działań zaangażowano policjantów będących w służbie oraz Nieetatowej Policyjnej Grupy do Działań Poszukiwawczych działającej przy nowotarskiej komendzie, a także ratowników Grupy Podhalańskiej GOPR, strażaków Państwowej Straży Pożarnej i OSP Kowaniec oraz ratowników z Podhalańskiej Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej z Czarnego Dunajca, którzy sprawdzali tereny leśne w okolicy osiedla Zadział, Oleksówki i pasmo Gorców.  W tym samym czasie policjanci w patrolach zmotoryzowanych patrolowali rejon miasta Nowy Targ. W nocy, przed godziną 2 policjanci odnaleźli zaginionego mężczyznę w rejonie nowotarskiego szpitala. 36-latek został przekazany pod opiekę specjalistów.
Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za pomoc w prowadzonych poszukiwaniach.
Pamiętajmy, żeby w sytuacji kryzysowej nie pozostawać ze swoimi problemami samemu i szukać pomocy oraz wsparcia. W każdym powiecie znajduje się wiele instytucji, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Wsparcie można uzyskać również, dzwoniąc na całodobową linię telefoniczną interwencji kryzysowej: 502 857 358.