Tarnowscy pseudokibice za kratami

0

Policjanci wydziału kryminalnego komendy miejskiej Policji w Tarnowie, po kilkumiesięcznej pracy zatrzymali 8 pseudokibiców jednej z tarnowskich drużyn piłkarskich. Zatrzymani  mężczyźni w wieku od 17 do 29 lat stanowili trzon grupy.

Prowadzone od wakacji czynności ukierunkowane na zwalczenie przestępstw i wykroczeń jakich dopuszczały się grupy młodzieżowe identyfikujące się jako kibice dwóch zwaśnionych tarnowskich klubów piłkarskich doprowadziły do ustalenia składu jednej z nich oraz pozycji jaką w niej zajmują poszczególni członkowie. Policjanci ustalili, ze kibole  przygotowują się do walk ulicznych a w tym celu spotykają się w jednym z mieszkań na terenie Tarnowa. Mężczyźni urządzili sobie w nim w pełni wyposażoną i przygotowaną do walk salę, w której nie mogło zabraknąć wszelkiego rodzaju ochraniaczy, rękawic oraz worków treningowych. Jak się później okazało, w mieszkaniu tym policjanci zabezpieczyli jednak sprzęt, którego nie można nazwać sportowym, a który był wykorzystywany przez kiboli podczas bójek na ulicy, tj.: maczety, broń gazową, ręczne miotacze gazu oraz kominiarki w barwach klubowych.

Wczoraj kompletnie zaskoczeni pseudokibice tj. ośmiu  mężczyzn z Tarnowa, w wieku od 17 do 29 lat,  zostali zatrzymani przez policjantów, którzy przeprowadzili także przeszukania ich miejsc zamieszkania. Po doprowadzeniu do miejscowej prokuratury zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w kilku pobiciach o charakterze chuligańskim, za co grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. Również wczoraj, wieczorem, sześciu  z zatrzymanych mężczyzn zostało doprowadzonych do sądu, który zastosował wobec nich areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Wobec pozostałej dwójki prokuratura zastosowała dozór policyjny. Sprawa jednak ma charakter rozwojowy i tarnowscy śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.