W niedziele wybory prezydenckie. Województwo Małopolskie wzbogaci się po wyborach o …. samochód pożarniczy

0

W każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największa frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki – powiedział wiceminister Maciej Wąsik. 16 takich pojazdów sfinansuje w całości MSWiA. O profrekwencyjnej inicjatywie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowali na sobotniej (20 czerwca br.) konferencji prasowej wiceministrowie Maciej Wąsik i Paweł Szefernaker oraz komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak.

Ta gmina do 20 tys. mieszkańców, której frekwencja wyborcza będzie najwyższa w województwie, otrzyma od komendanta głównego PSP środki na sfinansowanie w całości jednego z 16 średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych – powiedział wiceminister Maciej Wąsik. Wartość jednego samochodu to niemal 800 tys. zł.

O komentarz do akcji ministerstwa, poprosiliśmy członka sejmowej komisji MSWiA, strażaka OSP reprezentującego województwo małopolskie w Sejmie oraz członka parlamentarnego zespołu strażaków – Posła Filipa Kaczyńskiego

– Pomysł Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji jest bardzo trafiony i ciekawy. Wiele szczególnie małych Gmin również w naszym województwie nie zawsze może pozwolić sobie na 300,400 tys. wkładu własnego- zakładając oczywiście, że uda pozyskać pozostałą kwotę z dofinansowań rządowych bądź wojewódzkich. Dzięki tej akcji to sami mieszkańcy mogą się zmobilizować, pójść tłumnie na wybory i dzięki temu zapewnić swojemu OSP nowoczesny sprzęt, który będzie ratował ich życie, zdrowie i dobytek. Wszystko w Państwa rękach – powiedział nam Poseł Filip Kaczyński.


– Z tego miejsca chciałbym zaapelować do wójtów, burmistrzów, radnych ze wszystkich opcji politycznych, byśmy razem za tydzień walczyli o jak największą frekwencję wyborczą – dodał Kaczyński.