Wypadek drogowy w Trzebieńczycach na DK-28. Jedna osoba była uwięziona – ZDJĘCIA!

0

Wczoraj (12.03) o godzinie 21:08 w Trzebieńczycach, w powiecie oświęcimskim na DK28 doszło do wypadku drogowego z udziałem czterech pojazdów.


Ze względu na działania strażaków przy pożarze budynku gospodarczego w Palczowicach, również w powiecie oświęcimskim na miejsce wypadku zadysponowano zastępy z JRG Wadowice, JRG Oświęcim oraz OSP Graboszyce.

Z informacji jakie wpływały do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie, wynikało że jedna z osób może być nieprzytomna.

Jako pierwszy na miejscu pojawił się Zespół Ratownictwa Medycznego z Zatora. Ratownicy Medyczni przeprowadzili wstępne rozpoznanie, z którego wynikało że w wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie kobiety, kierujące samochodami osobowymi. Jedna z nich uwięziona pozostawała w pojeździe, drugą natomiast opatrzono w karetce.

W zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe oraz dwa ciężarowe.

Po chwili do zdarzenia dotarły pierwsze zastępy straży pożarnej. Funkcjonariusze z JRG Wadowice wykonali dostęp do poszkodowanej za pomocą podręcznego sprzętu. Następnie ranna  została ewakuowana na deskę i przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego.