Wypadek motoparalotniarza w powiecie tarnowskim- [FOTO]

22 listopada 2021, 13:49

Paralotniarz stracił sterowność i jego motoparalotnia spadła na pole orne. Mieszkaniec powiatu tarnowskiego trafił do tarnowskiego szpitala a Komisja Badań Wypadków Lotniczych ustala przyczyny zdarzenia.

Wczoraj o godzinie 14, do dyżurnego tarnowskiej komendy wpłynęła informacja o wypadku z udziałem motoparalotniarza w miejscowości Łęg Tarnowski.

Na miejsce skierowano ZRM oraz strażaków z JRG 1 Tarnów oraz OSP Łęg Tarnowski – powiedział nam st. kpt.Bogusław Szydło z Zespołu Prasowego Małopolskiego KW PSP

Na miejscu pojawili się również policjanci. Ratownicy medyczni udzielali pierwszej pomocy rannemu motoparalotniarzowi, który trafił do tarnowskiego szpitala. Jest to 48-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który stracił kontrolę nad statkiem powietrznym, jak twierdzą świadkowie, w wyniku silnego podmuchu wiatru. Lekarze podczas wstępnego badania stwierdzili u niego uraz kręgosłupa i przyjęli go na oddział szpitalny.
Pozostali na miejscu strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, a policjanci dodatkowo rozpoczęli ustalanie okoliczności i ewentualnych przyczyn wypadku. Została powiadomiona Komisja Badań Wypadków Lotniczych, a także prokurator. Na miejscu przeprowadzono oględziny, a zniszczoną motoparalotnię zabezpieczono do dalszych szczegółowych oględzin. W sprawie wypadku wszczęto  dochodzenie, które przy udziale ekspertów z zakresu wypadków lotniczych pozwoli na ustalenie wszystkich jego okoliczności.