Wzmożone kontrole na drogach. Policyjna akcja ,, Prędkość”

0

To już ostatni weekend ferii. Z wypoczynku wracają uczniowie z województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Na drogach należy spodziewać się wzmożonego ruchu związanego zarówno z powrotami z zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży, jak również wyjazdami weekendowymi.

Funkcjonariusze pełniący służbę na drogach zwrócą szczególną uwagę na sposób przewożenia dzieci zarówno w autokarach, jak i w samochodach osobowych. Skontrolują też losowo stan trzeźwości kierujących

Ponadto, w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, w najbliższą niedzielę 24 lutego 2019 roku, Policja przeprowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Ich celem jest egzekwowanie przestrzegania ograniczeń prędkości. Kierujący powinni spodziewać się zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości, jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie.

Przekraczanie dopuszczalnych prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych. Z powodu nadmiernej prędkości giną nie tylko kierowcy pojazdów i ich pasażerowie, śmierć ponoszą również inni uczestnicy ruchu drogowego.

Wzmożone działania prowadzone przez policjantów mają m.in. charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy rażąco tę prędkość przekroczą, muszą liczyć się z konsekwencjami.

Policjanci apelują o rozwagę, przestrzeganie przepisów, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, cierpliwość oraz wyrozumiałość dla innych uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że skuteczną ochroną przed konsekwencjami jest jazda zgodna z przepisami ruchu drogowego.