Zabójstwo w Małopolsce. 35-latka wbiła nóż w serce męża, mężczyzna zmarł

1

Zabójstwo pod Proszowicami. We wtorek w godzinach popołudniowych w jednym z domów na terenie powiatu proszowickiego doszło do awantury pomiędzy dwójką małżonków. W pewnym momencie 35-letnia kobieta ugodziła nożem swojego męża, który zmarł kilkanaście minut później.

O zdarzeniu służby zostały powiadomione we wtorek po południu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń śledczych oraz z zebranych dowodów – małżonkowie, którzy wspólnie mieszkają w jednej z miejscowości powiatu proszowickiego, pokłócili się.

W czasie awantury 35-letnia kobieta ugodziła swojego męża nożem w klatkę piersiową na wysokości serca.

– Po zadanym ciosie mężczyzna miał podjąć próbę zatamowania krwawienia, która się nie powiodła i mężczyzna stracił przytomność. Mimo szybkiego przybycia na miejsce zespołu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i prowadzonej reanimacji nie zdołano uratować mężczyzny, który zmarł – informuje  Janusz Hantko z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Ciało mężczyzny zostało skierowane do Zakładu Medycyny Sądowej, gdzie odbędą się oględziny, a specjaliści przeprowadzą sekcję zwłok. Na miejscu przez kilka godzin pracował prokurator oraz policjanci. W mieszkaniu zabezpieczono nóż, którym zadano cios.

Sprawczyni została zatrzymana i osadzona w policyjnej izbie zatrzymań. Prokuratura Okręgowa w Krakowie wszczęła już śledztwo w sprawie zabójstwa.

Źródło: Eska Kraków

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.